Bóg nie jest tolerancyjny, Bóg jest cierpliwy

ks. Grzegorz Śniadoch

0
557

W kazaniu ks. Grzegorza Śniadocha, katolickiego księdza wiernemu tradycji, wybrzmiewają słowa pełne głębi o Bogu, Jego cierpliwości i tłumaczy czym jest tolerancja. Posłuchajmy.

Tolerancja dotyczy jakiegoś zła

Bóg moi drodzy, nie jest tolerancyjny, Bóg jest cierpliwy. I czeka na poprawę grzesznika. Czeka, czeka, aż do śmierci. I potem koniec. Sąd. Bóg nie jest tolerancyjny, Bóg jest cierpliwy. Tolerancja bowiem, ma za swój przedmiot zło, dotyczy zła, którego nie można usunąć. Miłosierdzie zaś dotyczy grzesznika, który chce zerwać z grzechem i pokutuje. I żałuje za swoje grzechy. Tolerancja jest pochodną cnoty roztropności, która czasem zaleca aby chwastu nie wyrywać, aby pozwolić rosnąć aż do żniwa. I wtedy będzie rozdzielenie dobra od zła – i nic się nie prześliźnie wobec bożych żeńców

Miłosierdzie zaś pochodzi z miłości i prawy chrześcijanin powinien być jak najmniej tolerancyjny – bo do tolerancji można być jedynie zmuszonym – a my nie lubimy być zmuszani do czegokolwiek, zwłaszcza do zła. A więc powinna być owa tolerancja jak najmniejsza i jak najkrótsza. Ona zawsze dotyczy jakiegoś zła, którego się na nas wymusza, abyśmy to znosili nie mogąc wyrwać. Natomiast miłosierdzie winniśmy okazywać zawsze.

Na pierwszym miejscu stoi miłość Boga. Czym jest owa miłość Boga? Czym jest owa miłość całego serca, myśli, ze wszystkich uczynków. Św. Jan umiłowany uczeń Pański, który w swoim liście odpowiada nam w słowach:

Miłość zaś polega na tym, abyśmy postępowali wg Jego przykazań. Kto ma przykazania moje i zachowuje je ten mnie miłuje.  Mówi Zbawiciel.

Powiedziałem już, że przykazania Boże zastąpiono prawami człowieka maskując to rzekomym miłosierdziem i pochylaniem się nad człowiekiem. „Człowiek drogą kościoła”. „Trzeba być otwartym na dialog”. Za tymi i podobnymi hasłami, które są pewnym maskowaniem chce się zamaskować antropocentryzm, który od ok. 60-ciu lat zapanował w kościele. Tak jakby wcześniej kościół nie pochylał się nad człowiekiem. To jest jakiś absurd. Za co my czcimy świętych? Bóg właśnie posługuje się dobrymi chrześcijanami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here