Pokaż dziecku Cud Eucharystyczny

0
387

Maj to miesiąc, w którym tysiące katolickich dzieci zmienia jakość swojego chrześcijańskiego życia przyjmując do serca po raz pierwszy Ciało Pana Jezusa. W tym czasie ogromny nacisk kładziony jest na naukę prawd wiary, przygotowania do sakramentu spowiedzi, próby itd. Dzieci z niecierpliwością czekają na ten ważny dla każdego chrześcijanina dzień, ponieważ spodziewają się gór prezentów. W czasie przygotowań i oczekiwania na zabawki umyka zarówno rodzicom jak i dzieciom niezwykle ważna sprawa, że oto sam Syn Boży Jezus Chrystus, ten sam, który 2000 lat temu przyjął ludzkie ciało przyjdzie do serc dzieci. Jakoś stosunkowo nieduży nacisk kładziony jest na uświadomienie dzieciom i rodzicom tego niezwykłego faktu.

O rzeczywistej obecności Pana Jezusa w przeistoczonym w czasie Mszy Świętej kawałku chleba świadczą niezwykłe wydarzenia zwane cudami eucharystycznymi. W czasie cudów eucharystycznych najczęściej odnotowywane są widoczne dla ludzkiego oka przemiany chleba w ciało oraz wina w krew. W historii odnotowano ich ponad 130. Cuda eucharystyczne, które wydarzyły się w obecnych czasach, a nawet niektóre pozostałości po wydarzeniach z okresu średniowiecza, poddawane są szczegółowym badaniom. Co ciekawe we wszystkich przypadkach, w których przeprowadzono badania, ZAWSZE uzyskano następujące rezultaty:

  • próbki badanego ciała są ludzkim mięśniem sercowym
  • próbki badanej krwi są ludzką krwią z grupy AB

Gdy przeprowadzono badania relikwii związane z męką Pana Jezusa (Całun Turyński, Chusta z Oviedo oraz Tuniki Pana Jezusa) potwierdzono na nich obecność krwi właśnie z grupy AB. Co ciekawe tego typu grupę posiada tylko 4÷5% populacji ludzkiej, a jest ona najbardziej rozpowszechniona wśród Żydów (18%).

W Polsce w ostatnich latach mieliśmy również dwa wydarzenia eucharystyczne. Jedno w Sokółce, a drugie w Legnicy. Myślę, że w ramach przygotowań do przyjęcia pierwszy raz Ciała Pana Jezusa, albo zaraz po Pierwszej Komunii, warto odbyć z dziećmi pielgrzymkę do Sokółki lub Legnicy, a przy okazji omówić z nimi niezwykłą wagę fizycznego i duchowego zjednoczenia z prawdziwie żyjącym i obecnym w naszej rzeczywistości Bogiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here