Relacja z IV Kongresu dla społecznego panowania Chrystusa Króla

0
444
Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla

W dniu 06 czerwca 2015 r. na sali konferencyjnej Politechniki w Poznaniu odbył się IV Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla.

Przed Kongresem organizatorzy, prelegenci i uczestnicy zgromadzili się licznie na Mszy Świętej odprawianej w tradycyjnym rycie rzymskim w poznańskim kościele pw. Św. Michała Archanioła. We Mszy Świętej uczestniczył również główny prelegent, emerytowany biskup Diecezji Karaganda w Kazachstanie, ks. Abp Jan Paweł Lenga.

Międzynarodowy Kongres dla Społecznego Panowania Chrystusa Króla zgromadził w Poznaniu wielu zwolenników Intronizacji Pana Jezusa na króla Polski, w tym, co bardzo cieszy, liczną reprezentację duchowieństwa. Przez internet w transmisji uczestniczyło tysiące osób z całego świata.

Po przywitaniu gości przez organizatorów i krótkiej modlitwie rozpoczęto wykłady. Jako pierwszy prelegent wystąpił ks. Abp Jan Paweł Lenga, który odczytał bardzo mocny „List otwarty do biskupów”. Ks. Tomasz Jochemczyk posługujący we Włoszech wygłosił konferencję nt. „Chrystusowi Królowi dana jest wszelka władza na niebie i ziem”, a  Grzegorz Braun opowiadał nt. „Intronizacja Chrystusa Króla i monarchizm polityczny”. Wszystkie wykłady do odsłuchania zamieszczamy poniżej.

Podczas przerwy w wykładach uczestnicy gromadzili się licznie przy stoiskach z książkami, na których można było spotkać nierzadko ich autorów (prof. Stanisław Krajski, Andrzej Wronka) i zrobić sobie z nimi zdjęcie bądź zdobyć ich dedykację.

Przed budynkiem politechniki STOWARZYSZENIE NIEPOKALANEJ I WNIEBOWZIĘTEJ MARII KRÓLOWEJ POLSKI zaprezentowało przyszłą flagę Polski z objawień s. Faustyny:

IV-Kongres-Chrystusa-Króla-25

Na zakończenie odczytano Akt Intronizacyjny. Idea intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski rozszerza się i słusznie jest odpowiedzią nadziei na odbudowanie państwa Polskiego i Kościoła. Miejmy nadzieję w Marii Królowej Polski i Jezusie Chrystusie Królu Polski!

Z całością Kongresu można zapoznać się poniżej:

1.Rozpoczęcie kongresu .

Powitanie Stanisław Papież ( Stow. Fides et Ratio, Radio Chrystusa Króla )
Krystyna Kiwacz ( Radio Chrystusa Króla )

2. ks.abp.Jan Paweł Lenga ” Dzisiejsza sytuacja Kościoła”

3.prof. Joseph Sladky (USA) Apostolstwo dla Chrystusa Króla

4. Ks. Edmund Naujokaitis FSSPX (Litwa) „Enc. Piusa XI Quas Primas
nauczanie Kościoła o Królowaniu Chrystusa”

5.Prof. Roberto de Mattei (Włochy) Posoborowy kryzys Kościoła a społeczne panowanie Chrystusa Króla

6. Ks. Tomasz Jochemczyk (Włochy)
„Chrystusowi Królowi dana jest wszelka władza na niebie i ziemi”

7. Ks. Giovanni Pinna ( Włochy) Królestwo powszechne Chrystusa Króla – jako idea królowania

8.dr Teresa Drapińska „Misja Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny”

9. Grzegorz Braun „Intronizacja Chrystusa Króla i monarchizm polityczny”

10.dr Stanisław Krajski „Królestwo Chrystusowe na ziemi – przyszły ustrój Polski ”

11. Andrzej Wronka Królowanie Chrystusa i Kościół wojujący – Kongres Chrystusa Króla

12. Wystąpienie Pana Edwarda Szymańskiego ze stowarzyszenie Niepokalanej i Wniebowziętej Marii Królowej Polski poruszające sprawę roli Marii Królowej Polski w intronizacji Jezusa Króla Polski.

13. Akt Intronizacyjny Chrystusa Króla. Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla.

14.Zakończenie kongresu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here